01.09.2020 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 04, 05 i 07.09.2020 r. - Zebrania rodziców

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu mieli okazję odwiedzić Stowarzyszenie Świętej Faustyny „Fides” w Malborku, które zajmuję się pomaganiem osobom bezdomnym.

Pod koniec listopada braliśmy udział w zbiórce żywności w malborskich marketach. Udało się zebrać ponad 700 kg. żywności, która wspomoże fundację w przygotowaniu świąt Bożego Narodzenia.

W ramach podziękowania zostaliśmy zaproszeni do tej placówki, aby móc zobaczyć, na czym polega pomaganie osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Podczas spotkania Pan Prezes przybliżył nam historię powstania tej placówki, a pracownicy opowiedzieli, na czym polega praca w tym domu.

Ważnym punktem tego spotkania było wysłuchanie świadectwa pana Pawła, jednego z podopiecznych fundacji, który podzielił się z nami historią swojego życia, jak trafił do Malborka i jak zmagał się z chorobą nowotworową.

Było to dla nas budujące spotkanie, które pokazało, że są osoby żyjące niedaleko nas, a które potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Różnie się układają losy naszego życia, z różnymi doświadczeniami przychodzi nam się mierzyć, ale najważniejsze jest to, aby nikogo nie przekreślać i nie zostawiać samego. Dobrze, kiedy potrafimy dostrzec drugiego człowieka w jego potrzebie.

To była nasza pierwsza wizyta, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia.

Na koniec spotkania zostaliśmy poproszeni o wspólne wykonanie kartek świątecznych, które trafią do osób i zakładów pracy wspierających Stowarzyszenie „Fides”.